четверг, 15 декабря 2022 г.

до дня чаю


П’ють його всі залюбки,

         І дорослі, і дітки

Цей напій вгамує спрагу

А ось взимку – це відрада!

В люту холоднечу

Він завжди доречний

З цукром, з теплим молоком,

Та з духмяним пирогом.





 

четверг, 8 декабря 2022 г.

Урок-гра "Правовий квест"


Девізом нашого заходу є такі слова: 

 Мораль і Право, Право і Закон –

Рушійні сили для життя людини.

А їх знання надасть нам вірний тон

І розвиток держави України.

Станції

Бали

Кросворд

12

Плутанина

12

Права і обовязки

12

Літературна

12

Історична

12

Інтелектуальний штурм

12

Фотозагадки

12

Юридична математика

12

Марафон

12

Мої дії

12

 

 

 

 

 

 

 



У світі є багато прав!

Для кожного вони свої:

Для школяра, працівника,

Директора чи малюка.

А знаєте ви, діти, які у вас права?

У ліцеї ось, наприклад,

У вас є право на освіту,

На друзів, мову, відпочинок.

І за обов’язки  теж не забувайте,

Про них ви, любі діти, пам’ятайте!

 

четверг, 24 ноября 2022 г.

Година спілкування «Голод 1932-1933 рр. Українська ніч 1933 року»

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і  життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.

З давніх-давен на світі існують добро і зло, щирість і заздрість, любов і ненависть. Століттями вони супроводжували людство у своєму розвитку. Та в історії світу траплялись моменти, коли зло, заздрість і ненависть обєднувалися, оберталися трагедіями для людей. Чи не найбільшою трагедією в історії українського народу був штучний голод 1932-33 років. Влаштований тоталітарною владою, цей голод забрав життя мільйонів українців, травмував тих, хто вижив.

Розбиті життя, покалічені долі, втрачені надії... Хто скаже, яка доля спіткала згорьовану, опухлу від голоду дівчинку, як пережила мати смерть своєї сім’ї? Страшне видовище. Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії, на війні, захищаючи свою Батьківщину від ворогів, - це одне, а коли від голоду, зумисного голоду – це зовсім інше. І сталося це не в пустелі чи вічній мерзлоті, а на теренах “житниці” Європи.

Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти людини, проти народу, проти всього людства. Проте, це наша історія. Ми не можемо її викреслити з нашої пам’яті. Ми не можемо це забути.

Отож, це невід’ємна сторінка нашої історії, яку ми не повинні забувати…завжди маємо пам’ятати що український народ сильний духом, і його ніхто не здолає…як і в 32-33-х роках голод…


Перегляд презентації за посиланням 

 https://vseosvita.ua/library/prezentacia-golodomor-1932-1933-pamataemo-381840.html

Отже ти вже знаєш, що 1932-1933 роках в Україні був страшний штучно творений голод, під час якого померли мільйони українців. Чого так і називають – Голодомор.

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу 26 листопада з 16 години приєднуйтесь всією родиною до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!».

Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Дотепер ми не знаємо імен всіх, хто загинув від голодної смерті. Їх не називали героями. Їм не ставили пам’ятників чи обелісків.

Нас просто заставляли про це забути. Але пам'ять не можна знищити!

Україна пам’ятає!

Світ визнає!

 


воскресенье, 20 ноября 2022 г.

Виховна година "День Гідності та Свободи в Україні".

                                                                                             Епіграфи:

Всім серцем любіть Україну свою,

І вічні ми будемо з нею

В. Сосюра

 



Свою Україну любіть,

За неї Господа моліть

                                                                                                                          Т. Шевченко

    Найголовніше для всіх людей є те, щоб світило яскраво сонце і було мирне небо. Важко уявити, що десь над нашою рідною землею клекочуть гармати,  повітря здригається від вибухів,  а відчай панує в очах людей…

    Сьогодні ми в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Майдан став символом боротьби, символом утвердження  прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.  І за цю боротьбу,  за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі.  І більшість  з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити….

     Убиті в столиці герої мають стати прикладом для кожного свідомого українця, що маємо робити все від нас залежне, щоби ті смерті не були марними.  Країна після трагедії стала іншою і потребує реальних змін в усіх сферах життя. Небесна сотня –новітні герої України. Вони полягли за нас із вами, юні, чорноброві хлоп’ята, яким судилося вже стати чорнобривцями, як сказав поет. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння.

Перегляд відео за посиланням 

https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE+%D0%B4%D0%BE+%D0%B4%D0%BD%D1%8F+%D0%B3%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96+%D1%82%D0%B0+%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9&oq=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE+%D0%B4%D0%BE+%D0%B4%D0%BD%D1%8F+%D0%B3%D1%96&aqs=chrome.3.0i512l2j69i57j0i20i263i512j0i512l6.11432j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:f2b5745e,vid:Dw3QPZK-4aY

среда, 16 ноября 2022 г.

суббота, 12 ноября 2022 г.

Всесвітній день Доброти

У житті, як на полі мінному

                Я просила в цьому сторіччі

                       Хоч би той магазинний мінімум:

                      Люди, будьте взаємно ввічливі.

        І якби на те моя воля,

                    Написала б я скрізь курси вами:

        « Так багато на світі горя,

                     Люди, будьте взаємно красивими».

                                                            Ліна Костенко


Десять « не можна» В.О. Сухомлинського

1.На одинці із собою робити все не так, як ти робив би на очах у людей.

2. Лінуватися, бути ледарем, неробою, дармоїдом.

3.Видавти доблесть і заслугу те, що є твоїм обов’язком.

4.Вимагати від батьків те, чого не заслужив працею.

5.Бути жадібним, корисливим, негостинним.

6.Нехтувати працею батьків.

7.Глумитися зі старості.

8.Лицемірити,говорити не те , що думаєш, відчуваєш.

9.Підлещуватися до того, хто сильніший за тебе.

10. Давати « порожні» обіцянки, не дотримуватися слова.

Дев'ять « негідних» речей В.О.Сухомлинського

1.    Нашіптувати, доносити на товариша.

2.    Бути легкодухим. Уникати відповідальності за свій вчинок.

3.    Байдуже проходити повз чужу біду, горе, відчай, посилатися на свою слабкість.

4.    Використовувати свою силу і фізичну перевагу на зло.

5.    Мовчати, коли треба говорити, й говорити, коли треба мовчати. Базікати.

6.    Відступати перед небезпекою, щоб зберегти спокій, благополуччя.

7.    Добиватися для себе полегшення за рахунок товариша.

8.    Не слухати батьків, обманювати їх. Глузувати з калік.

9.    Кривдити дівчинку, дівчину, жінку. Не любити і кривдити тварин.

Вчитель. Даруйте людям добро, радість, не чекайте віддачі. Робіть добро тим, із ким ви , можливо, зустрінетесь раз у житті. Пам'ятайте, що всі вчинки повертаються до людини, відгукуючись у майбутньому…

У різних життєвих ситуаціях залишайтеся на висоті. Ніколи не втрачайте віри. У житті чергуються  успіхи і невдачі, злети і падіння. У царя Соломона була така каблучка, на якій було написано « Усе минає». Пам'ятайте це. І радість не вічна, і сум не вічний, тому пам’ятайте добро. Будьте вищі від усяких пліток, заздрощів, образ. Умійте прощати всім, а собі – ніколи.


 

суббота, 29 октября 2022 г.

УРА!!! Канікули.

Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, це перша можливість відпочити у навчальному році. І тому їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.






 

четверг, 27 октября 2022 г.

Година спілкування "Жінки, мир, безпека"




У Запоріжжі відбувся форум «Жінки. Мир. Безпека», в якому взяли участь більше сотні жінок. Представниці місцевих ОТГ, районних та міських рад, адміністрацій та громадських організацій, а також представниці Українського Жіночого Фонду,  Інформаційно-консультаційного жіночого центру та Апарату урядового уповноваженого з гендерної політики зібралися, щоб обговорити план реалізації Резолюції РБ ООН 1325 в Запорізькій області.







У Запоріжжі відбувся форум «Жінки. Мир. Безпека», в якому взяли участь більше сотні жінок. Представниці місцевих ОТГ, районних та міських рад, адміністрацій та громадських організацій, а також представниці Українського Жіночого Фонду,  Інформаційно-консультаційного жіночого центру та Апарату урядового уповноваженого з гендерної політики зібралися, щоб обговорити план реалізації Резолюції РБ ООН 1325 в Запорізькій області.Захід почався з анонімного онлайн-опитування. Виявилося, що 68% присутніх не почувають себе в безпеці щодня. При цьому 47% вважають, що почувалися б безпечніше, якби люди навчилися ненасильницькій комунікації та уникали стереотипів. На другому місці в рейтингу поліпшення ситуації було підвищення рівня соціального забезпечення (23%). Збільшення кількості поліцейських і поліпшення в системі судочинства (16%), а також інфраструктурні покращення (14%) посіли третє та четверте місця відповідно.
Що робити з цією ситуацією в прифронтовому регіоні та як цьому може зарадити Резолюція 1325, обговорили під час дискусійних панелей.

Що таке Резолюція 1325?

Резолюція ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” була прийнята в 2000 році. Це перший документ Ради Безпеки ООН, який визнав важливість участі жінок, особливо на рівні ухвалення рішень, у подоланні збройних конфліктів і в мирних переговорах. У ньому також наголошується, що слід враховувати гендерні аспекти в усіх діях з підтримання миру, звертати увагу на особливі потреби і незахищеність жінок і дітей в ході військових конфліктів тощо. На сьогодні 81 країна вже прийняла локальні плани дій: від Данії до Намібії.Незважаючи на те, що Резолюцію 1325 прийняли майже 20 років тому, Україна затвердила свій Національний план дії у 2016 році. Запорізька облдержадміністрація також долучилась до цього процесу і затвердила місцевий план з переліком заходів.

Також серед основних проблем – незахищеність жінок. Серед внутрішньо-переміщених осіб майже 70% становлять саме жінки, а отже це необхідно враховувати при формуванні соціальної допомоги. Крім того, жінки, за даними регіональних опитувань, не відчувають себе у безпеці і стикаються з насиллям або сексуальними домаганнями. 




 

вторник, 18 октября 2022 г.

Здорове харчування Здоров'я - це найбільший скарб людини



 На моє переконання, здоров’я — це найбільший скарб людини. З розвитком сучасного світу люди часто забувають про це. Матеріальні цінності, які щодня засліплюють нам очі, затьмарюють також і наш розум, і така важлива річ, як здоров’я, стає другорядною проблемою. Часто це стається мимовільно: ми не помічаємо, що п’ємо, що вживаємо в їжу, чим дихаємо і скільки рухаємось. А тим часом наше здоров’я ламається…

Здоровий спосіб життя повинен бути першочерговим завданням кожного з нас, якщо ми сподіваємось на щасливе майбутнє. 




Здоров’я та здоровий спосіб життя — це запорука не тільки щасливого майбутнього, а й багатьох інших речей: успіху, стабільності, у деяких випадках — перемоги. Не забуваймо: «У здоровому тілі — здоровий дух!»