воскресенье, 28 января 2024 г.

"Крути - КІБОРГИ минуого" /Єдина онлайн година/

 

У Києві вшанували пам’ять Героїв Крут покладанням квітів до пам’ятного хреста на Аскольдовій могилі

29 січня 2022 року, 10:43

Із нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут у Києві поклали квіти до Пам’ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі та могил героїв-крутянців Володимира Наумовича і Володимира Шульгіна на території Державного історико- меморіального Лук’янівського заповідника. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«104 роки тому відбулася видатна для нашої історії подія – бій під Крутами. Коли кілька сотень добровольців стали на захист своєї держави проти ворога, чия чисельна перевага була вдесятеро більша. Завдяки виступу «крутянців», наступ радянських військ вдалося затримати, а Центральна Рада отримала час на підписання Брестського мирного договору. Фактично, завдяки жертві «крутянців» Україну визнали державою на міжнародному рівні. Герої Крут назавжди будуть символом незламності нашого народу і вони одні із тих, хто надихає наших бійців тримати оборону у сучасній російсько-українській війні», – зазначила Марина Хонда.

Довідково. 

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути між Ніжином і Бахмачем (нинішня Чернігівська область) відбувся бій під Крутами між військами більшовицької Росії і добровольцями-студентами, які захищали Центральну Раду УНР.

Після кількагодинного бою більшість бійців УНР повернулися до Києва.  29 із них, які потрапили у полон до червоноармійців, були розстріляні біля приміщення залізничної станції. У березні 1918 року їхні тіла були перевезені до Києва і урочисто поховані на Аскольдовій могилі.

Бій під Крутами був успішним для оборонців української державності — наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. 

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.




суббота, 27 января 2024 г.

"Коробочка тепла" для захисників

 





Наш заклад знову передав "Коробочки тепла" нашим захисникам. 
«Коробка тепла для Захисників» – це чудова можливість висловити свою вдячність нашим героям і подарувати їм частинку тепла в ці холодні зимові дні.
Дякуємо нашим батькам та учням за допомогу та підтримку.🙏🙏🙏🙏Разом ми можемо зробити цей світ кращим.💙💛💙💛🇺🇦


Наш випускник Тоцький Даніл  (перший справа) разом з побратимами.

пятница, 26 января 2024 г.

"Пекучий болі жар" /інформаційна хвилинка/


Сьогодні ми зі скорботою в серці вшановуємо памʼять мільйонів безневинних синів і дочок єврейського народу, яких 80 років тому, під час Другої світової війни, винищила каральна машина нацистської ідеології. 

Пройшов час, але, на жаль, не всі винесли уроки з історичного минулого і навіть у двадцять першому сторіччі слова «кожне життя – безцінне» залишаються для людиноненависницького кремлівського тирана пустим звуком.

І тепер рашистська каральна машина вдається до геноциду вже нашого українського народу - вбиваючи, скалічуючи фізично і морально, позбавляючи житла і майна.

Зупинимо. Але ніколи не забудемо і не пробачимо.

Вічна памʼять жертвам Голокосту.

Сьогодні світ вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту. Злочину нацистів, якому ніколи не буде забуття. Рукотворної катастрофи, яка забрала життя мільйонів невинних людей. Шість мільйонів євреїв були вбиті...

Кожне нове покоління має знати правду про Голокост. Це дуже важливо для того, щоб людське життя залишалося найвищою цінністю для всіх народів світу.

Так само важливо пам’ятати про подвиг тих, хто ще не знав, чи зло програє, але попри все беріг у своїй душі добро й рятував життя інших.

На жаль, ми не знаємо всіх таких історій порятунку, багато імен Праведників та рятівників залишилися невідомими. Але кожне ім’я, яке відоме, має бути збережене навіки. Щоб людство завжди пам'ятало, що навіть у найтемніших обставинах варто вірити й допомагати світлу перемогти.

Вічна пам’ять усім жертвам Голокосту!

 

воскресенье, 21 января 2024 г.

"Соборність України : від ідеї до сьогодення" /Година спілкування/

 

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42. Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу –  фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. 

                               Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024
                                   “Наша єдність – наша зброя”

Перегляд презентації "22 січня -День Соборності України"

https://naurok.com.ua/prezentaciya-sobornist-ukra-ni-vid-ide-do-sogodennya-389058.html




Цитати про Соборність

 “Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів”. Іван Франко. “Одвертий лист до галицької молодежі”, 1905 рік “Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує поодинокі частини української землі, а пильнувати того, що лучить і єднає їх до купи, і се зміцнювати і розвивати мусимо… Єднатися, концентруватися, а не ділитися, не розбігатися – се повинно бути у всім нашим гаслом”.                          Михайло Грушевський. “Про українську мову й українську справу”,  1907 рік.

“Українська національна думка мусить обнімати всіх українців, де б вони не проживали, на всій Україні, без огляду на державні кордони… Коли в кожному з нас до решти загине полтавський, галицький і т.д. провінціал, а в цілому зродиться та зросте Всеукраїнець, якого думи і змагання обнімають усю Україну зарівно і неподільно, як нерозлучну і єдину цілість”. Микола Міхновський. “З закордонної України”

 Патріотична вікторина до Дня Соборності України  "У моєму серці Україна"





пятница, 19 января 2024 г.

"Герої витримали, не витримав бетон"

 



“Сьогодні в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів.Ми дякуємо всім українським військовослужбовцям, добровольцям, медикам та волонтерам за їх стійкість, мужність та відвагу під час оборони аеропорту.Вони стали символом незламності українського духу.

Кіборги витримали – не витримав бетон”, - написали в МЗС.

Захисники Донецького аеропорту стали символом честі та незламності українського духу, українського прагнення волі та незалежності. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав у Телеграмі.

“Складно уявити, але після цих боїв пройшло вже сім років. "Кіборги" – захисники Донецького аеропорту імені Прокоф’єва – стали символом честі та незламності українського духу, українського прагнення волі та незалежності”, - зазначив Ткаченко.

Він нагадав про те, що нашим захисникам довелося пережити 242 дні майже безперервних спроб штурму з боку бойовиків та російських окупантів. “242 дні під кулями, мінами та снарядами. 242 дні стійкості, мужності, відваги українських воїнів, медиків, волонтерів”, - додав урядовець


..

среда, 17 января 2024 г.

Бесіди та поради щодо правил поведінки в умовах воєнного стану

 

                     


Правила поведінки  в умовах воєнного стану

Дотримуйтесь порад:

Носіть із собою документ, що посвідчує особу.

Тримайте в кишені одягу записи про групу крові й про можливі проблеми зі здоров’ям.

Намагайтеся якнайменше перебувати поза житлом і роботою, уникайте місць скупчення людей.

За можливості уникайте демонстрації патріотичної атрибутики: це може спровокувати агресора.

Пам’ятайте, де розташовані найближчі від оселі, роботи чи місць, які ви часто відвідуєте, сховища та укриття.

У жодному разі:

Не повідомляйте про свої плани малознайомим людям, не сперечайтеся з ними.

Уникайте колон техніки й не стійте біля військових машин.

Не фотографуйте й не знімайте відео в присутності людей у військовій формі.

 Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтеся одразу, як почуєте постріли.

Не носіть із собою зброї, не показуйте військовим нічого, що навіть за формою може нагадувати зброю.

Не підбирайте покинутої зброї або боєприпасів.

Не торкайтеся вибухонебезпечних або просто невідомих чужих речей, бо звичайні побутові предмети можуть бути заміновані.

Не носіть армійської форми, камуфльованого одягу чи одягу з шевронами.

Надавайте перевагу одягу темних кольорів, що не привертає уваги.

 

 

 

 


понедельник, 8 января 2024 г.

6 січня - Всесвітній день дітей-сиріт війни Інформаційний дайджест з хвилиною мовчання "Війна забрала янголят"


6 січня
 проводиться Всесвітній день дітей - сиріт війни. Ініційований французької організацією SOS Enfants en Detresses. Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Організація Об'єднаних Націй обрала дату 6 січня, щоб привернути увагу людей до становища сиріт (це наше "слово дня") війни. Міжнародна конвенція про права дитини свідчить, що їхніх прав мають дотримуватися навіть під час війни.
Діти не несуть відповідальності... і не повинні ставати жертвами дурості навіть своїх батьків. Діти мають право на захист за будь-яких обставин і на життя в мирній обстановці, навіть якщо дорослі не змогли розумно вирішити свої конфлікти.
Матеріальне становище дітей-сиріт у районах, порушених конфліктами, залишається вкрай проблематичним, і заклик до держав виправити такий стан справ необхідний.
Нині у світі дуже багато біженців від війни; більше половини з них - діти, і серед них багато сиріт.


Важливо пам'ятати, що кожна дитина має право на щасливе дитинство та можливість розвиватися в повноцінну особистість, незалежно від обставин її народження. І Всесвітній день дітей-сиріт війни — це нагадування про те, як важливо допомагати тим, хто найбільше потребує нашої підтримки.

1 січня - Всесвітній день сім'ї (інформаційнаи хвилинка)

1 січня проводиться Всесвітній день сім'ї. Глобальний сімейний день виріс з відзначення дня тисячоліття ООН, що включав поширення дитячої книги 1996 року «Один день в світі». Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Сім'я - це група з двох або більше осіб, пов'язаних народженням, шлюбом або усиновленням, які живуть разом; усі такі пов'язані люди вважаються членами однієї сім'ї.
Велика розширена сім'я може допомогти звести до мінімуму рівень злочинності в суспільстві завдяки правильному вихованню. Діти, які живуть з обома біологічними батьками, на 20-35% здоровіші фізично, ніж діти з неповних сімей. Неповні сім'ї руйнують емоційну координацію дитини.
Проте є кілька характеристик, які зазвичай визначають як сім'ю, що добре функціонує. До них належать: підтримка; любов і турбота про інших членів сім'ї; гарантування безпеки та почуття приналежності; відкрите спілкування; можливість кожній людині в сім'ї почуватися важливою, цінною і шанованою.