вторник, 28 января 2025 г.

"Пам'ять про подвиг героїв Крут" /година спілкування/

 


107 річниця бою під Крутами

        29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

У кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож Москва створила у Харкові окремий “український червоний уряд”, який і оголосив війну незалежній частині держави.

        Наступ більшовиків українське військове командування очікувало з полтавського напрямку – саме туди скерували свіжі та найбоєздатніші підрозділи. Але наступ почався з іншого боку.

        У грудні 1917-го станцію Бахмач на Чернігівщині – важливий залізничний вузол на кордоні УНР і Росії – охороняв загін Першої української військової школи ім. Б. Хмельницького. На початку 1918 року до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня Куреня студентів Січових Стрільців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Вони зайняли оборону біля станції Крути  – між Ніжином і Бахмачем, за 130 км від Києва.

         Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. За різними даними їх було від 4 до 6-7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300 убитих, а ще поранені, полонені.

       Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення. Взвод у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, яку вже зайняли червоноармійці. Близько 30 юнаків взяли у полон, катували, а потім стратили.

Саме цими днями тривали переговори між УНР і країнами Четверного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією). Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради – затримка більшовиків під Крутами дозволила це зробити.

        9 лютого 1918 року був підписаний Берестейський мирний договір – УНР була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та австро-угорської армій у боротьбі з більшовиками.

         Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.








среда, 22 января 2025 г.

"Україна - понад усе!" /захід/

 

З давніх-давен велич і непохитність нашої нації зростала завдяки об’єднаності та спільній мрії. Соборність – це не лише політична, але й культурна, освітня єдність, яку ми всі разом підтримуємо.
22 січня ми вшановуємо історичну подію, яка стала символом національного єднання та утвердження нашої державності.
Проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році було ключовим кроком на шляху до незалежності. Цей день нагадує нам про те, що сила України — у нашій непохитній волі та спільному прагненні до миру й процвітання.
Соборність — це основа нашої державності, це міцний зв'язок українців, незалежно від регіону, ідеології чи віри. У цей складний для країни час ми повинні берегти й зміцнювати цю неподільність, об’єднувати зусилля заради світлого майбутнього України.
Бажаємо всім процвітання й віри в майбутнє, де кожен із нас буде частиною великої й сильної країни! Нехай цей день стане для нас усіх нагадуванням, що тільки разом ми можемо досягти неймовірних висот!













вторник, 21 января 2025 г.

Акція "Обійми мене"

 


21 січня увесь світ відзначає тепле та миле свято – Міжнародний день обіймів. Це чудова нагода подарувати тепло своїм близьким, друзям або навіть незнайомим людям! Обійми не лише підіймають настрій, а й мають цілющі властивості: наприклад, допомагають знизити рівень стресу.










среда, 15 января 2025 г.

"Професійне самовизначення" /година спілкування/

 Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Бесіда з учнями.
— Як ви думаєте , чи давно з'явилися професії?( У глибоку давнину , коли стали розділяти працю: мисливець , землероб ... )
— Що таке професія ? (Рід занять, трудової діяльності, що вимагає певних знань і навичок та є для кого-небудь джерелом існування. Тлумачний словник української мови).
— Що таке спеціальність? (Окрема галузь науки, техніки, мистецтва і т. ін.; сфера чиєїсь діяльності або вивчення чого-небудь. || Основна кваліфікація; професія, фах).
Слід розрізняти близькі за значенням і вживанням слова «професія» і «спеціальність». Професія – рід занять, означена форма трудової діяльності. Спеціальність – окрема галузь науки, техніки, виробництва, в якій людина працює. Люди однієї професії можуть мати різні спеціальності. Наприклад, вона лікар за професією, хірург за спеціальністю, він за професією будівельник, а за спеціальністю може бути бетонником, арматурником, зварювальником, кранівником тощо.
Мрія й реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці? Ці проблеми ми з вами маємо розв’язувати сьогодні на класній годині. Спробуємо вирішити, які професії найважливіші?
Презентація слайдів 1- 2.
Класний керівник. 
Щоб обрати свій фах, необхідно враховувати ряд факторів - власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. Існує формула вибору професії, яка в загальному вигляді показує, як прийняти оптимальне рішення.
Презентація слайду 3.
Отже,  вибір  майбутньої  професії – дійсно  складне  завдання.  Та,  пізнавши  себе,  зрозумівши,  «що  я  хочу»  і  «що  я  можу»,  при  підтримці  людей,  які  готові  допомагати  і  надавати  важливу  в  цій  ситуації  інформацію,  це  завдання  під  силу  кожному.