вторник, 19 ноября 2024 г.

"1000 днів незламності" /година спілкування/

 


Сьогодні, 1000-й день повномасштабної війни, розв'язаної росією проти України. Ця дата — не просто цифра, а символ незламності українського народу. За цей час Україна пережила безліч втрат, але також продемонструвала неймовірну стійкість і єдність.

Міста, які стали епіцентрами боротьби, зруйновані, але не зламалися. Буча, Ірпінь, Маріуполь — вони стали символами мужності та боротьби за свободу. Українські військові та цивільні щодня демонструють героїзм, а світова спільнота продовжує підтримувати боротьбу України за незалежність.

1000 днів війни — це тисячі історій втрат і надії, але також це історія незламної волі та відданості своїй країні. Україна вистояла і буде боротися доти, поки не здобуде перемогу.

Перегляд презентації "1000 днів війни"  /https://naurok.com.ua/vihovniy-zahid-na-temu-1000-dniv-viyni-434226.html/

Драчевська Анастасія написала есе на конкурс "1000 днів. Моя історія"



пятница, 15 ноября 2024 г.

Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»;



  Проведено бесіди з батьками учнів та акцентувала увагу на проблемах щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки.

среда, 13 ноября 2024 г.

"Безпека на дорогах в умовах воєнного стану" /інформаційна хвилинка/



 

В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш.

Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.

 

Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. Основні причини ДТП із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.


понедельник, 4 ноября 2024 г.

Пожежна безпека в осінньо-зимовий період /інформаційна хвилинка/

 



Щороку з настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення.

Щоб не трапилося біди у вашій оселі, необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимог пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів. 

Слід вчасно проводити ревізію електромережі, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади. Категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електричні проводи шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів. Йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування. 

Шановні громадяни будьте обачливими та пам’ятайте, що від цих порад залежить Ваше життя!


пятница, 25 октября 2024 г.

До дня української писемності та мови

 


Вітаю всіх з Днем української писемності та мови!
Мова була і є найважливішим символом нашої боротьби за свободу. Розповсюджуючи та вшановуючи українську мову, ми відстоюємо інтереси власної держави. Це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників, які звеличували її і несли у світ рідне Слово!
   Українську мову обмежували, забороняли і відміняли впродовж останніх чотирьох сторіч аж 134 рази, офіційно - циркулярами, указами, законами, анафемами. Та нація вистояла, понівечена культура продовжує розвиватися, а українською мовою говорять мільйони людей.
   Ми повинні пишатися державною мовою, берегти її та розвивати! Можна знати багато мов, та знання рідної – святий обов’язок кожного українця! Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя.
   Бажаю всім завжди бути гідними та обережними хранителями українського слова, вихователями, які передають цей великий дар нашим нащадкам. Пишайтеся завжди своєю рідною мовою та сприяєте її розвитку та процвітанню. 















вторник, 22 октября 2024 г.

"Навчаємося разом, поважаючи один,одного" /година спілкування/

 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про освіту»:

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених зако-

ном правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час

навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою

забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досяг-

нень.

Академічна доброчесність — моральна якість, що базується на таких принципах:

– Чесність;

– Довіра;

– Справедливість;

– Повага;

– Відповідальність;

– Сміливість.

Ваше домашнє завдання:

1) Складіть список правил доброчесності, які б ви хотіли запровадити в школі і

яких би дотримувалися як учні, так і вчителі. На початку наступного уроку разом

обговоримо, які з них ми можемо прийняти як правила нашого класу.


четверг, 17 октября 2024 г.

"Ні -торгівлі людьми" /інформаційна хвилинка/

 

Торгівля людьми – жахливий злочин, що призводить до кримінальної експлуатації невинних осіб, змушуючи їх переживати знущання та неволю. Важливо усвідомлювати і знати про різні форми цієї злочинності, щоб мати змогу протидіяти їй. Тому сьогодні детальніше розглянемо кожну з форм. 

Варто зазначити, що постраждалим від торгівлі людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі. 
                                       Перегляд відео "Що таке торгівля людьми"









вторник, 15 октября 2024 г.

"Тарілка здорового харчування" /інформаційна хвилинка/




















 

"Хліб -усьому голова"

 


"Хліб - усьому голова"- каже народна мудрість .
Хліб - один з найпопулярніших продуктів ,
без якого не обходиться жоден день нашого життя . Тому не дивно , що у нього є і своє свято - Всесвітній день хліба , яке відзначається щорічно 16 жовтня .
Дай Боже , щоб хліб насущний був у всіх на столі кожного дня ! 🙏🍞
Перегляд презентації "День хліба" за посиланням

https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-16-zhovtnya---vsesvitniy-den-hliba-426534.html

понедельник, 14 октября 2024 г.

Вогонь добрий і злий /інформаційна хвилинка/


Пожежа – це стихійне лихо, під час якого виходить з-під контролю людей і призводить до великої матеріальної шкоди, а й часто до загибелі людей.

Пам'ятайте, що з вогнем не можна жартувати, бо він не пробачає помилок. Цей традиційний заклик доводиться нам чути з дитинства. Багато хто до цього звик, вважає, що біда може скоїтися з кимось іншим, а не з ним. А пожежі палахкотять. У вогні гинуть люди, тварини, майно, рослини. Значні кошти витрачає Україна на гасіння пожеж. Щороку в Україні виникає більш як 50 тисяч пожеж, збитки від них становлять мільйони гривень, а головне гинуть тисячі людей. За статистикою, кожна десята пожежа у містах нашої о бласті – результат дитячих пустощів з вогнем, кожен десятий із загиблих – дитина. 

 Правила поведінки з електроприладами, з горючими речовинами, під час пожежі. 

 Також дуже небезпечні пустощі й з такими горючими рідинами, як бензин, ацетон, лак. Це загрожує вибухом, а значить і опіками, каліцтвом, навіть смертю.
 

четверг, 10 октября 2024 г.

 



Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоровʼя та для підтримки людей з подібними захворюваннями.

Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

вторник, 1 октября 2024 г.

Акція "Подаруй тепло захисникам"

1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць. Для українців цей день – можливість вшанувати воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України. У День захисників і захисниць заведено згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави.
Сьогодні також святкують Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Покрова оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями захисники просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.

 





воскресенье, 29 сентября 2024 г.

"Понад 70 тисяч розстріляних за два роки" Дорога смерті: про трагедію Бабиного Яру /година спілкування/

 

    29 вересня 1941-го - 80 років тому - в Бабиному Яру почалися масові розстріли, які тривали протягом двох років. Ця київська місцина, що стала мовчазним свідком злочину нацистської Німеччини та її репресивної машини, перетворилася на один з всесвітніх символів Голокосту.
    Ця земля стала місцем поховання понад 100 000 людей, які були жертвами нацистського режиму. Серед них були євреї, роми, а також пацієнти київської психіатричної лікарні та інші соціальні групи, які вважалися ворогами нацистського режиму або просто "зайвими".
Протягом багатьох років це місце слугувало для регулярних розстрілів та поховань, які виконувалися органами нацистської поліції безпеки та айнзатцгрупою СД.

    Перегляд презентації 

Презентація "До 80 роковин трагедії в Бабиному Яру" за посиланням  https://naurok.com.ua/prezentaciya-do-80-rokovin-tragedi-v-babinomu-yaru-251333.html

    Наш урок-пам'яті є даниною істричної пам'яті та поваги до героїзму усіх жертв Бабиного Яру, а також усіх постраждалих від цієї страшної трагедії.  

вторник, 24 сентября 2024 г.

Психологічна допомога під час війни. /інформаційна хвилинка/

 


Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Психологи сформулювали корисні поради, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах.

Куди звернутись по психологічну підтримку

За підтримки Національної психологічної асоціації (НПА) психологи-волонтери створили центр психологічної підтримки “Як ти?” для тих, хто потерпає від останніх подій і відчуває постійні стрес, хвилювання та тривогу. За підтримкою можна звернутися безкоштовно, у будь-який час доби. Щоб отримати психологічну допомогу, заповніть анкету.

“Розкажи мені” — безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. Команда платформи допомагає всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації та допомоги у зв’язку зі швидкими змінами, що наразі відбуваються в економіці, соціумі та житті кожної людини. Звернутися за допомогою можна через вебсайт ініціативи.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відкрив гарячу лінію, за якою можна звернутися за підтримкою. Дзвінки безкоштовні: 0-800-300-155.

УкрЄдність” – сайт безкоштовної психологічної підтримки від Української спілки психотерапевтів. Команда підбере для вас фахівця відповідно до зазначених Вами проблем. Є можливість відвідувати безкоштовні підтримуючі групи в онлайн-форматі.

Чатботи в Telegram для психологічної підтримки українців:

Друг. Перша допомога – бот, створений за підтримки ЮНІСЕФ на основі сучасних протоколів і науково-доведених досліджень.

Слова допомагають – бот, який розповідає про різні стани й емоції та підказує, як допомогти собі самостійно, якщо немає змоги звернутись до психолога. Також радить, як підтримати іншу людину, котрій потрібна психологічна допомога. Створений командою Центру психічного здоров’я НаУКМА та факультету інформатики CyberFI НаУКМА.

понедельник, 23 сентября 2024 г.

Протидія скоєнню терористичних проявів

Тероризм розглядається як різновид кризового явища соціального характеру, тому технологія протидії має базуватися на застосуванні, у першу чергу, адекватних, що випливають з його інформаційної сутності, технологій - суспільно моральної (неприйняття терористичних засобів у боротьбі, як і насильства в цілому, закладене на рівні підсвідомості) та соціально-інформативної (передбачає оперативне реагування на всі передумови соціальних конфліктів із використанням управлінських засобів коригування алгоритмів соціального управління з метою їх недопущення, або, якщо таке неможливе, зменшення гостроти, у тому числі шляхом певних раціональних поступок з боку влади, що, як правило, потребує оптимізації алгоритму соціального управління та корекції правового поля).

Перегляд презентації "Захист від терористичних проявів" за посиланням



 https://naurok.com.ua/prezentaciya-zahist-vid-teroristichnih-proyaviv-233543.html

пятница, 2 февраля 2024 г.

Мінна небезпека – важлива тема сьогодення для українських громадян.

 Мінна небезпека – важлива тема сьогодення для українських громадян.

Тому ГО"Асоціація саперів України" разом з донором Canada Ukrainian Fondation провела  для учасників освітнього процесу  навчальну лекцію на тему " Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE) і готовность та захист у випадку конфлікту (CPP)".

Під час зустрічі інструктори розповіли учням  та працівникам закладу про правила, які обов’язково має знати кожен.Учні і педагоги уважно слухали про різновиди вибухонебезпечних предметів та правила поведінки у разі їх виявлення.

Фахівці також наголосили, що ні в якому разі не можна підходити ,  чіпати або брати до рук підозрілий предмет, здійснювати будь-які дії, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, світлових, звукових впливів і нагрівання.

Під час зустрічі слухачі дізналися про різні види мін, про алгоритм дій у разі виявлення міни та небезпечних предметів, про загрози, які можуть виникнути у воєнний час.

Безпека та обачність понад усе! Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є порушення елементарних правил безпеки.