четверг, 26 декабря 2024 г.

🎄 Зимові канікули: безпека дітей ❄️☃️

 


Уже з наступного тижня школярі вирушать на зимові канікули! Це час для веселощів, прогулянок на свіжому повітрі, катання на ковзанах і санках, а також зимових ігор зі снігом. ❄️  

Для цього дотримуйтеся простих правил:  

❄️ Без дозволу та присутності дорослих (старших за 18 років) не дозволяйте дітям гратися на льоду, проїжджій частині чи небезпечних місцях.  

❄️ Уникайте далеких прогулянок під час снігових заметів, сильного морозу чи вітру.  

❄️ Завжди нагадуйте дітям Правила дорожнього руху та особливості поведінки на дорозі взимку.  

❄️ Переходьте дорогу лише на пішохідному переході, переконавшись, що поблизу немає транспорту або він повністю зупинився.  

❄️ Забороняйте дітям виходити на замерзлі водойми — навіть якщо здається, що лід міцний.  

🚨 Дії під час повітряної тривоги:  

🔹 Поясніть дітям важливість негайного укриття під час тривоги та покажіть безпечні місця поблизу.  

🔹 Завжди тримайте зв’язок із дитиною, щоб бути впевненими, що вона перебуває в безпечному місці.  

💣 Мінна безпека:  

🔸 Навчіть дітей ніколи не торкатися підозрілих предметів на вулиці — це може бути небезпечно!  

🔸 Якщо дитина побачила щось схоже на вибуховий предмет, вона має негайно повідомити дорослих чи поліцію.  

🎁 Нехай канікули будуть веселими, а головне — безпечними! Бережіть себе та своїх близьких. 😇

понедельник, 16 декабря 2024 г.

"Шкідливі звички - шлях в небуття" /тренінг/

 


           Тютюн – це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входять такі речовини, як нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли й ефірні олії. Основна особливість тютюну, завдяки якій він відрізняється від інших рослин родини пасльонових, — вміст нікотину.



. Нині ми не можемо говорити про куріння підлітків як про невинні пустощі. Куріння — соціальне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників підліток починає курити — спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І так куріння стає звичкою. А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Отож, краще не починати.





четверг, 12 декабря 2024 г.

☝️14 грудня – День ліквідатора аварії на ЧАЕС /інформаційна хвилинка/

 

 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Поряд з уроком, який дала людству катастрофа безперечно є урок важкого героїзму, мужності та милосердя. 

          Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС , які 38 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Велика Вам подяка і низький доземний уклін за відвагу, патріотизм і мужній вчинок, який врятував людство.

         Страшні події 1986 ніколи не зітруться з пам’яті теперішніх та майбутніх поколінь. 14 грудня ми згадуємо тих, чиє життя забрав Чорнобиль, і намагаємося вирішити безліч проблем тих, хто втратив здоров’я на ліквідації чорнобильської аварії.

        Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.

    Дякуємо нашим воїнам за те, що ціною свого здоров’я та життя боронять кордони України та захищають її інтереси, твердо тримають позиції і відбивають напади ворогів, щоб ми могли жити у власних домівках та працювати. 





вторник, 10 декабря 2024 г.

"Свої права, дитино, знай та про обов'язки не забувай" /онлайн-година/

 📅 10 грудня — День прав людини 🌍


Цей день нагадує нам про важливість дотримання прав кожної людини та про необхідність захисту тих, хто потребує підтримки. 💙 Ювенальна поліція України щодня працює для забезпечення прав дітей, їх безпеки та добробуту.

Дітям та їхнім батькам важливо знати, що у складних ситуаціях завжди є до кого звернутися:

📞 Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111

📞 Гаряча лінія для постраждалих від насильства: 15 47

📞 Національна поліція України: 102

👮‍♀️ Ми закликаємо кожного: не мовчіть, якщо стали свідком порушення прав людини або якщо вам потрібна допомога.

Пам’ятайте, що кожен має право на гідність, безпеку та захист!






суббота, 7 декабря 2024 г.

"Хустку одягаю -перемогу закликаю!" /флешмоб/

Всесвітній день української хустки – це не просто свято, а символ національної єдності та відродження традицій. Одягаючи українську хустку, ми підкреслюємо свою приналежність до українського народу і беремо участь у збереженні нашої культурної спадщини.❤️








 

пятница, 6 декабря 2024 г.

"Святий Миколай, до нас у гості завітай!" /свято/

                                                        Вітаємо  з Днем Святого Миколая! 

У цей казковий і теплий день нехай кожен з нас стане чарівником, як Святий Миколай. Подаруймо частинку своєї турботи, радості та підтримки тим, хто цього найбільше потребує. Ми повинні робити все задля того, аби всі українські діти жили під мирним небом, були здорові та щасливі. Нехай, незважаючи на війну та складні часи, маленькі українці відчують справжні сімейні цінності та любов.

    Нехай святий Миколай надихне на добрі вчинки і справи. У цей світлий, особливий для всіх  день хочу побажати всім вам, перш за все, здоров’я, а також добробуту і злагоди, віри в краще, миру й перемоги.

Разом творимо дива, даруємо тепло і наближаємо перемогу!

Зі святом! Нехай у ваших домівках завжди буде злагода, затишок і мир! 






четверг, 5 декабря 2024 г.

"ЗСУ -це гордість, слава й міць країни" /онлайн година спілкування/

 Шановні військовослужбовці, військовозобов’язані, працівники та ветерани Збройних Сил України! 


     Нині Україна пишається своїм військом і довіряє йому. На наших військових покладена священна місія – боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Історія Української держави і її Збройних Сил свідчить про те, що вони з честю виконують її. А народ відповідає на це любов’ю та пошаною. Сила та міць української держави – у єдності армії та народу, тому прийміть найщиріші вітання до Вашого професійного свята і й надалі своєю важливою справою нагадуйте всьому світові про те, що Україна у надійних руках.

 Щиро бажаємо вам міцності духу, відваги і сміливості у боротьбі із російським агресором, удачі на полі бою, нехай Бог береже вас на цьому важкому і небезпечному шляху визвольної війни. Повертайтесь живими і неушкодженими додому!

Наша довічна шана усім полеглим Героям! 

Нехай скоріше небо над Україною стане  мирним, а наша земля — вільною!

Разом ми переможемо!

Слава Україні! Героям слава!



среда, 4 декабря 2024 г.

"Волонтери - люди доброї волі" /інформаційна хвилинка/



 


                                                         З Міжнародним Днем волонтера!

     Міжнародний День волонтера щорічно відзначають 5 грудня.  У цей день дякуємо всім, хто щоденно дарує своє тепло, час та сили для допомоги іншим.

         В Україні з початку російського вторгнення це свято набуло особливого значення, адже саме волонтери стали справжніми Героями!

          Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.

            Дякуємо кожному волонтеру та волонтерці за важку та віддану працю. Ви є містком між людьми, які хочуть допомогти, та людьми, які потребують допомоги. Дякуємо за те, що вам ніколи не байдуже. Дякуємо, що знаходите в собі сили та наближаєте нашу Перемогу. Бо кожна зв’язана шкарпетка, банка домашньої консервації чи дитячий малюнок мотивують наших захисників та захисниць. А ми обов’язково переможемо! Вітаємо вас, волонтери, і дякуємо вам за тепло ваших сердець!






понедельник, 2 декабря 2024 г.

"Не втрачай надію" /онлайн година спілкування/

 



     3 грудня, разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

Це важливий час, коли ми, як суспільство, можемо об'єднати свої зусилля та приділити увагу тим, хто проживає з фізичними обмеженнями, підтримати їх і визнати їхні досягнення.

      Особи з обмеженими можливостями вражають нас своєю силою духу і цілеспрямованістю. Їх успіхи в різних сферах, таких як спорт, наука та громадське життя, свідчать про те, що вони здатні досягти великих висот. Це важливе нагадування для нас, що кожна людина має потенціал та можливості для самореалізації.

       Варто пам'ятати, що, попри їхні досягнення, ці люди часто зустрічаються з численними викликами в щоденному житті. Саме тому важливо виявляти їм підтримку та допомагати долати перешкоди та сприяти створенню суспільства, де кожна особа може відчувати себе повноцінною. Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми під мирним небом України!

2 грудня Міжнародний день боротьби за скасування рабства /інформаційна хвилинка/

 

У рамках проведення акції «16 днів проти насильства»



    Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

    Ми звикли вважати, що рабство залишилося в далекому минулому людства. Але, на жаль, це жахливе явище існує й у сучасному світі. Хоч рабство вважається одним з найтяжчих видів приниження людської гідності та всюди є забороненим, мільйони людей продовжують жити як раби або в умовах, що наближені до рабських. Рабством на сьогоднішній день вважається примусова та дитяча праця, примусові шлюби, сексуальна експлуатація, торгівля людьми, залучення дітей до участі в збройних конфліктах.

    Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах.

    Будьте уважні та обережні, навіть тоді, коли пропозиції щодо працевлаштування надходять від знайомих і навіть близьких людей!

    У Міжнародний день боротьби з рабством, ми ще раз хочемо нагадати, що жертвою сучасного рабства і торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі. Убережіть себе та своїх близьких, будьте проінформовані.


Корисні контакти

    Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 (зі стаціонарних) з мобільних 527 безкоштовно.

    Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинились у надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238-16-57.

    Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044 374-37-85) пн-сб. з 9.00-18.00.

    У екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінія Укрбюро Інтерполу: 044-256-12-53 (цілодобово)

    В Україні та закордоном працює організація А21, яка займається протидією торгівлі людьми. Тел. в Україні: 15-47.

    Громадська організація «Ла Страда-Україна» працює для забезпечення прав дітей та протидії торгівлі людьми. Тел. в Україні: 116 123 (з мобільних).

четверг, 28 ноября 2024 г.

"Вибір професії- професійне майбутнє"

 


Зустріч зі старшим інспектором з кадрової роботи відділення поліції №2 м.Вільнянськ Дороговою В.В.,яка повідала випускникам всі особливості роботи поліцейського та умови вступу до вищих навчальних закладів для здобуття зазначеної професії.

Захід було проведено з метою профорієнтації.



Цікава, сучасна, креативна цифровізована зустріч відбулася з ГО "Змінотворці"
Учнів вчили критично оцінювати ситуації, свої можливості,аналізувати та правильно робити свій вибір.








среда, 27 ноября 2024 г.

Виховна година з профорієнтації "Крок до успіху"

Відбулася онлайн-зустріч з представницею ДНЗ "Вище професійне училище "Моторобудівник" Анною Алімовою

Найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі. 

📌 Топ-10 професій за кількістю наявних пропозицій роботи на «Єдиному порталі вакансій», створеного Державною службою зайнятості у співпраці з провідними українськими сайтами з пошуку роботи, виглядає так:

✅ продавець — 21 тис. вакансій; 
✅ водій — 9 тис. вакансій; 
✅ кухар — 6 тис. вакансій;  
✅ інженер — 6 тис. вакансій;  
✅ бухгалтер — 6 тис. вакансій;  
✅ фахівець — 5 тис. вакансій; 
✅ вантажник — 5 тис. вакансій; 
✅ лікар — 4 тис. вакансій; 
✅ бариста — 3 тис. вакансій;  
✅ швачка — 3 тис. вакансій.




понедельник, 25 ноября 2024 г.

"Моє життя без насильства" /онлайн-година/

 


🫂Сьогодні стартувала міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Домашнє насильство має багато форм — фізичне, психологічне, економічне, сексуальне — і жодна з них не може бути виправданою. 

📊За 10 місяців цього року 5% усіх звернень до поліції стосувалися домашнього насильства, тоді як за фактами ДТП без потерпілих — лише 3,1%. 

Від усіх звернень про домашнє насильство у 58,5% поліцейські виносили термінові заборонні приписи для припинення та запобігання насильству. Тоді як у 2021 році цей показник був лише 15,4%. 

🚓В Україні функціонує 61 мобільна група з протидії домашнього насильства. Поліцейські мають спеціальну підготовку та надають необхідну медичну, психологічну та правничу допомогу.

У межах інформаційної кампанії ми розповімо про те, як розпізнати насильство, чому важливо не мовчати та як отримати підтримку. 

❕Не мовчіть, не терпіть, не залишайтеся осторонь. Якщо ви стали свідком або потребуєте допомоги — звертайтесь до поліції за номером 102.

суббота, 23 ноября 2024 г.

"Голодомор-1932-1933років: без права на забуття"

 


23 листопада у всіх великих і маленьких містечках нашої держави вшанували мільйони загиблих від штучних голодів, які стали трагічною сторінкою в історії  України.   Церемонія супроводжувалася хвилиною мовчання та символічним запаленням свічок пам’яті. Присутні згадували події 1932–1933 років, коли радянська влада навмисно організувала геноцид українського народу, а також масові штучні голоди 1921–1923 і 1946–1947 років.  .

         В умовах повномасштабної війни один із ключових способів  вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися. Закликаємо 23 листопада, о 16:00, долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання і запалити на своєму вікні свічку пам’яті. Нехай пам’ять про усіх невинних жертв Голодомору згуртує нас, додасть нам мудрості і наснаги на благо світлого майбутнього та зміцнення держави.



четверг, 21 ноября 2024 г.

"Нація нескорених" /єдина година/

 


21 листопада 2024 року Україна відзначає одинадцяту річницю початку масових акцій громадського протесту, що відбулись під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

Згадуючи про події Революції Гідності, ми маємо завжди пам’ятати, що за Свободу і Гідність кожного з нас заплачено життями Героїв Небесної Сотні, тисяч воїнів, добровольців, волонтерів та мирних громадян.
В День Гідності та Свободи ми дякуємо всім захисникам і захисницям України та вшановуємо подвиг і мужність Героїв, які ціною власного життя і зараз виборюють мирне майбутнє.
Наша сила у єдності! Ми, українці, – нація нескорених, сильних, вольових борців за справедливість і свободу. Слава Україні!








вторник, 19 ноября 2024 г.

"1000 днів незламності" /година спілкування/

 


Сьогодні, 1000-й день повномасштабної війни, розв'язаної росією проти України. Ця дата — не просто цифра, а символ незламності українського народу. За цей час Україна пережила безліч втрат, але також продемонструвала неймовірну стійкість і єдність.

Міста, які стали епіцентрами боротьби, зруйновані, але не зламалися. Буча, Ірпінь, Маріуполь — вони стали символами мужності та боротьби за свободу. Українські військові та цивільні щодня демонструють героїзм, а світова спільнота продовжує підтримувати боротьбу України за незалежність.

1000 днів війни — це тисячі історій втрат і надії, але також це історія незламної волі та відданості своїй країні. Україна вистояла і буде боротися доти, поки не здобуде перемогу.

Перегляд презентації "1000 днів війни"  /https://naurok.com.ua/vihovniy-zahid-na-temu-1000-dniv-viyni-434226.html/

Драчевська Анастасія написала есе на конкурс "1000 днів. Моя історія"

Участь у заході "Відлік незламності: 1000 днів на шляху до перемоги"








пятница, 15 ноября 2024 г.

Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»;



  Проведено бесіди з батьками учнів та акцентувала увагу на проблемах щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки.

среда, 13 ноября 2024 г.

"Безпека на дорогах в умовах воєнного стану" /інформаційна хвилинка/



 

В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш.

Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.

 

Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. Основні причини ДТП із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.


понедельник, 4 ноября 2024 г.

Пожежна безпека в осінньо-зимовий період /інформаційна хвилинка/

 



Щороку з настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення.

Щоб не трапилося біди у вашій оселі, необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимог пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів. 

Слід вчасно проводити ревізію електромережі, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади. Категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електричні проводи шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів. Йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування. 

Шановні громадяни будьте обачливими та пам’ятайте, що від цих порад залежить Ваше життя!


пятница, 25 октября 2024 г.

До дня української писемності та мови

 


Вітаю всіх з Днем української писемності та мови!
Мова була і є найважливішим символом нашої боротьби за свободу. Розповсюджуючи та вшановуючи українську мову, ми відстоюємо інтереси власної держави. Це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників, які звеличували її і несли у світ рідне Слово!
   Українську мову обмежували, забороняли і відміняли впродовж останніх чотирьох сторіч аж 134 рази, офіційно - циркулярами, указами, законами, анафемами. Та нація вистояла, понівечена культура продовжує розвиватися, а українською мовою говорять мільйони людей.
   Ми повинні пишатися державною мовою, берегти її та розвивати! Можна знати багато мов, та знання рідної – святий обов’язок кожного українця! Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя.
   Бажаю всім завжди бути гідними та обережними хранителями українського слова, вихователями, які передають цей великий дар нашим нащадкам. Пишайтеся завжди своєю рідною мовою та сприяєте її розвитку та процвітанню.