пятница, 25 октября 2024 г.

До дня української писемності та мови

 


Вітаю всіх з Днем української писемності та мови!
Мова була і є найважливішим символом нашої боротьби за свободу. Розповсюджуючи та вшановуючи українську мову, ми відстоюємо інтереси власної держави. Це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників, які звеличували її і несли у світ рідне Слово!
   Українську мову обмежували, забороняли і відміняли впродовж останніх чотирьох сторіч аж 134 рази, офіційно - циркулярами, указами, законами, анафемами. Та нація вистояла, понівечена культура продовжує розвиватися, а українською мовою говорять мільйони людей.
   Ми повинні пишатися державною мовою, берегти її та розвивати! Можна знати багато мов, та знання рідної – святий обов’язок кожного українця! Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя.
   Бажаю всім завжди бути гідними та обережними хранителями українського слова, вихователями, які передають цей великий дар нашим нащадкам. Пишайтеся завжди своєю рідною мовою та сприяєте її розвитку та процвітанню. 















вторник, 22 октября 2024 г.

"Навчаємося разом, поважаючи один,одного" /година спілкування/

 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про освіту»:

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених зако-

ном правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час

навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою

забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досяг-

нень.

Академічна доброчесність — моральна якість, що базується на таких принципах:

– Чесність;

– Довіра;

– Справедливість;

– Повага;

– Відповідальність;

– Сміливість.

Ваше домашнє завдання:

1) Складіть список правил доброчесності, які б ви хотіли запровадити в школі і

яких би дотримувалися як учні, так і вчителі. На початку наступного уроку разом

обговоримо, які з них ми можемо прийняти як правила нашого класу.


четверг, 17 октября 2024 г.

"Ні -торгівлі людьми" /інформаційна хвилинка/

 

Торгівля людьми – жахливий злочин, що призводить до кримінальної експлуатації невинних осіб, змушуючи їх переживати знущання та неволю. Важливо усвідомлювати і знати про різні форми цієї злочинності, щоб мати змогу протидіяти їй. Тому сьогодні детальніше розглянемо кожну з форм. 

Варто зазначити, що постраждалим від торгівлі людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі. 
                                       Перегляд відео "Що таке торгівля людьми"









вторник, 15 октября 2024 г.

"Тарілка здорового харчування" /інформаційна хвилинка/




















 

"Хліб -усьому голова"

 


"Хліб - усьому голова"- каже народна мудрість .
Хліб - один з найпопулярніших продуктів ,
без якого не обходиться жоден день нашого життя . Тому не дивно , що у нього є і своє свято - Всесвітній день хліба , яке відзначається щорічно 16 жовтня .
Дай Боже , щоб хліб насущний був у всіх на столі кожного дня ! 🙏🍞
Перегляд презентації "День хліба" за посиланням

https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-16-zhovtnya---vsesvitniy-den-hliba-426534.html

понедельник, 14 октября 2024 г.

Вогонь добрий і злий /інформаційна хвилинка/


Пожежа – це стихійне лихо, під час якого виходить з-під контролю людей і призводить до великої матеріальної шкоди, а й часто до загибелі людей.

Пам'ятайте, що з вогнем не можна жартувати, бо він не пробачає помилок. Цей традиційний заклик доводиться нам чути з дитинства. Багато хто до цього звик, вважає, що біда може скоїтися з кимось іншим, а не з ним. А пожежі палахкотять. У вогні гинуть люди, тварини, майно, рослини. Значні кошти витрачає Україна на гасіння пожеж. Щороку в Україні виникає більш як 50 тисяч пожеж, збитки від них становлять мільйони гривень, а головне гинуть тисячі людей. За статистикою, кожна десята пожежа у містах нашої о бласті – результат дитячих пустощів з вогнем, кожен десятий із загиблих – дитина. 

 Правила поведінки з електроприладами, з горючими речовинами, під час пожежі. 

 Також дуже небезпечні пустощі й з такими горючими рідинами, як бензин, ацетон, лак. Це загрожує вибухом, а значить і опіками, каліцтвом, навіть смертю.
 

четверг, 10 октября 2024 г.

 



Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоровʼя та для підтримки людей з подібними захворюваннями.

Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

вторник, 1 октября 2024 г.

Акція "Подаруй тепло захисникам"

1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць. Для українців цей день – можливість вшанувати воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України. У День захисників і захисниць заведено згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави.
Сьогодні також святкують Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Покрова оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями захисники просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.