воскресенье, 29 сентября 2024 г.

"Понад 70 тисяч розстріляних за два роки" Дорога смерті: про трагедію Бабиного Яру /година спілкування/

 

    29 вересня 1941-го - 80 років тому - в Бабиному Яру почалися масові розстріли, які тривали протягом двох років. Ця київська місцина, що стала мовчазним свідком злочину нацистської Німеччини та її репресивної машини, перетворилася на один з всесвітніх символів Голокосту.
    Ця земля стала місцем поховання понад 100 000 людей, які були жертвами нацистського режиму. Серед них були євреї, роми, а також пацієнти київської психіатричної лікарні та інші соціальні групи, які вважалися ворогами нацистського режиму або просто "зайвими".
Протягом багатьох років це місце слугувало для регулярних розстрілів та поховань, які виконувалися органами нацистської поліції безпеки та айнзатцгрупою СД.

    Перегляд презентації 

Презентація "До 80 роковин трагедії в Бабиному Яру" за посиланням  https://naurok.com.ua/prezentaciya-do-80-rokovin-tragedi-v-babinomu-yaru-251333.html

    Наш урок-пам'яті є даниною істричної пам'яті та поваги до героїзму усіх жертв Бабиного Яру, а також усіх постраждалих від цієї страшної трагедії.  

вторник, 24 сентября 2024 г.

Психологічна допомога під час війни. /інформаційна хвилинка/

 


Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Психологи сформулювали корисні поради, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах.

Куди звернутись по психологічну підтримку

За підтримки Національної психологічної асоціації (НПА) психологи-волонтери створили центр психологічної підтримки “Як ти?” для тих, хто потерпає від останніх подій і відчуває постійні стрес, хвилювання та тривогу. За підтримкою можна звернутися безкоштовно, у будь-який час доби. Щоб отримати психологічну допомогу, заповніть анкету.

“Розкажи мені” — безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. Команда платформи допомагає всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації та допомоги у зв’язку зі швидкими змінами, що наразі відбуваються в економіці, соціумі та житті кожної людини. Звернутися за допомогою можна через вебсайт ініціативи.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відкрив гарячу лінію, за якою можна звернутися за підтримкою. Дзвінки безкоштовні: 0-800-300-155.

УкрЄдність” – сайт безкоштовної психологічної підтримки від Української спілки психотерапевтів. Команда підбере для вас фахівця відповідно до зазначених Вами проблем. Є можливість відвідувати безкоштовні підтримуючі групи в онлайн-форматі.

Чатботи в Telegram для психологічної підтримки українців:

Друг. Перша допомога – бот, створений за підтримки ЮНІСЕФ на основі сучасних протоколів і науково-доведених досліджень.

Слова допомагають – бот, який розповідає про різні стани й емоції та підказує, як допомогти собі самостійно, якщо немає змоги звернутись до психолога. Також радить, як підтримати іншу людину, котрій потрібна психологічна допомога. Створений командою Центру психічного здоров’я НаУКМА та факультету інформатики CyberFI НаУКМА.

понедельник, 23 сентября 2024 г.

Протидія скоєнню терористичних проявів

Тероризм розглядається як різновид кризового явища соціального характеру, тому технологія протидії має базуватися на застосуванні, у першу чергу, адекватних, що випливають з його інформаційної сутності, технологій - суспільно моральної (неприйняття терористичних засобів у боротьбі, як і насильства в цілому, закладене на рівні підсвідомості) та соціально-інформативної (передбачає оперативне реагування на всі передумови соціальних конфліктів із використанням управлінських засобів коригування алгоритмів соціального управління з метою їх недопущення, або, якщо таке неможливе, зменшення гостроти, у тому числі шляхом певних раціональних поступок з боку влади, що, як правило, потребує оптимізації алгоритму соціального управління та корекції правового поля).

Перегляд презентації "Захист від терористичних проявів" за посиланням



 https://naurok.com.ua/prezentaciya-zahist-vid-teroristichnih-proyaviv-233543.html